“Fenerbahçe’nin değerini biliyorum”

Fenerbahçemizin yeni transferi Şilili Claudio Andres Maldonado Rivera, kendisini 1.5 yıllığına Fenerbahçemize bağlayan sözleşmeye imza attı. Maldonado imza töreninde çok büyük bir kulübe geldiğini, amacının Fenerbahçe'de kalıcı olmak olduğunu ve Fenerbahçe'nin değerini bildiğini söyledi. Maldonado, Fenerbahçemizde  33 numaralı formayla mücadele edecek.
Şili Milli Takımı'nın Kaptanı, Güney Amerika'nın en önemli orta saha oyuncularından Claudio Andres Maldonado Rivera, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Basın Toplantı Odası'nda düzenlenen törende, kendisini Fenerbahçe'ye bağlayan sözleşmeye imzayı attı. İmza törenine Asbaşkanlarımız Murat Özaydınlı ve Şekip Mosturoğlu da katıldı. Kendisine gösterilen ilgi nedeniyle teşekkür ederek sözlerine başlayan Maldonado, "Burada olmaktan mutluyum. Çok büyük bir kulübe geldim. Burada bir çok arkadaşım var. Yeni arkadaşlarımla da tanışacağım. Amacım Fenerbahçe'de kalıcı olmak. Fenerbahçe'nin amaçları doğrultusunda burada çalışacağım. Böyle güzel bir kulüpte olmaktan dolayı mutluyum. Bunun değerini biliyorum, çok çalışacağım" diye konuştu. Basın mensuplarının sorularını da cevaplandıran Maldonado, 2 haftalık bir dinlenme sürecinden sonra Türkiye'ye geldiğini, mental olarak hazır olduğunu, ancak Galatasaray maçında oynayıp, oynamayacağının kararının Zico'ya ait olduğunu söyledi. Şampiyonlar Ligi'nde oynamak gibi hedefi olduğunu ve Fenerbahçe'ye imza atarak bunun gerçekleştiğini ifade eden Maldonado, Fenerbahçe-Galatasaray maçlarının önemini Alex'ten dinlediğini ve maçı heyecanla beklediğini sözlerine ekledi.
İmza töreninde konuşan Murat Özaydınlı ise, uluslar arası bir transferin kolay olmadığını, formaliteler zaman aldığı için imza töreninin birkaç saat geciktiğini söyledi. Murat Özaydınlı, "Kadromuzda 24 tane bir birinden değerli oyuncumuz var. Maldonado'nun da katılmasıyla daha da güçlendik. Çünkü biz bir çok kulvarda yarışıyoruz. Kadromuzun geniş olması önemli. Takımımızda tatlı, güzel bir rekabet var. Maldonado'ya hoş geldin diyoruz" diye konuştu. Murat Özaydınlı, TFF'nin 6+2 kararını daha önceden bilmelerinin imkansız olduğunu belirterek, "Maldonado ile ilgili çalışmalarımız, Başkanımız Aziz Yıldırım'ın talimatları doğrultusunda 2 sene öncesine kadar dayanıyordu" dedi. Federasyonun aldığı bu kararla Türk Futbolunun önünün açıldığını söyleyen Murat Özaydınlı, "Ama bu yeterli değildir. İnter burada maça çıktı, 1 tane İtalyan oynatmadı. Takımımızın da aynı şartlarda mücadele etmesini isteriz. İlerleyen günlerde Avrupa'da ne ise Türkiye'deki kulüpler için de aynısının olmasını diliyoruz" dedi. Murat Özaydınlı, TFF'nin aldığı bir diğer karar olan ara transfer döneminin 6 Şubat'a kadar uzatılması kararının kendilerini pek etkilemediğini, çünkü 1 Şubat itibariyle UEFA'ya liste bildirmeleri gerektiğini hatırlatarak, Maldonada'nın 1.5 yılllık sözleşmenin yanı sıra kulübümüz lehine 3 yıllık bir opsiyonunun da olduğunu sözlerine ekledi.
Törende konuşan Şekip Mosturoğlu ise çok önemli bir futbolcu olan Maldonado'nun katılımıyla Fenerbahçe'nin değerli kadrosunun daha da güçlendiğini söyledi. Maldonado'nun Sevilla maçlarında oynayabileceğini hatırlatan Mosturoğlu, "Maldonado'nun transferi Şampiyonlar Ligi'ndeki iddiamızı artırmış ve pekiştirmiştir. Şili Milli Takımı'nın Kaptanı olan Maldonado, kendi milli takımlarının kaptanı olana Fenerbahçe'deki diğer arkadaşlarıyla birlikte takımımıza güç katacaktır. Hayırlı olsun" diye konuştu.
İmza töreninden sonra Maldonado, Fenerbahçe'de giyeceği 33 numaralı formayla birlikte Şükrü Saracoğlu'nun çimlerine çıkarak, basın mensuplarına poz verdi.

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !